Uczennica klasy VI Maja Krasna
zdobyła WYRÓŻNIENIE
w IX Powiatowym Festiwalu
Piosenki Obcojęzycznej.
Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie
gratulujemy sukcesu.
Uczennica klasy VI Maja Krasna
zdobyła WYRÓŻNIENIE
w IX Powiatowym Festiwalu
Piosenki Obcojęzycznej.
Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie
gratulujemy sukcesu.
23 września wyłoniliśmy laureata szkolnych eliminacji IX Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.
Jury w składzie:
-Aneta Grabowska,
-Karol Piątkowski,
-Katarzyna Wołkiewicz-Kozłowska
oceniali uczestników za poprawną wymowę, interpretację utworu oraz wrażenie ogólne.
Po burzliwych naradach zwycięzcą szkolnego etapu została Maja Krasna z klasy VI, która będzie
reprezentowała szkołę z piosenką Miley Cyrus "Flowers".
Trzymamy kciuki!
Bibuła jest wszechstronnym materiałem, który pozwala na rozwijanie twórczości,
rozwija zdolności manualne oraz sensoryczne najmłodszych.
Dzieci bardzo chętnie wykonały swoje prace.
W dniu 20 września 2024r. po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w Akcję „Sprzątanie Świata”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Na straży czystej Ziemi”. Całość wydarzenia poprzedził krótki apel porządkowy, na którym przedstawiono kilka faktów historycznych dotyczących „Sprzątania Świata”. Wszystkim uczestnikom Akcji zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, a także sposób segregacji zbieranych śmieci. Po tym spotkaniu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i pozostałymi nauczycielami przystąpili do prac porządkowych. Objęto nimi wybrane miejsca Starogrodu. Uczniowie klas starszych zbierali śmieci wzdłuż dróg prowadzących do Nowego Starogrodu, Borówka, kościoła parafialnego, a także w stronę zabytkowego parku, gdzie niegdyś była szkoła. Młodsi uczniowie porządkowali teren w najbliższej okolicy szkoły, remizy strażackiej i przystanku autobusowego. Dzieci z obu grup przedszkolnych zadbały o porządek dwóch szkolnych placów zabaw. Pogoda dopisała, więc czas spędzony pracowicie na świeżym powietrzu przyniósł podwójne korzyści.
Organizatorzy: Urszula Duszczyk i Katarzyna Sujak
Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć pod linkiem:
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom,
które przyłączyły się do zbiórki darów dla Powodzian!
Szanowni Państwo!
Wolontariat Szkolny przyłącza się do akcji Zbiórki humanitarnej
dla powodzian organizowanej przez miasto Mińsk Mazowiecki.
Co można przekazać, aby pomóc:
- żywność z długim terminem ważności,
- chemię gospodarczą,
- środki higieny osobistej,
- karmę dla zwierząt,
- wodę butelkowaną.
Nie pozostawaj obojętny na trudną sytuację osób dotkniętych powodzią.
Zebrane artykuły zostaną przekazane do siedziby Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim.
Dziękujemy za każde wsparcie.
Arteterapia - Jesień pastelą malowana.
Dziś dzieci na zajęciach zapoznały się z techniką malowania pastelami.
Zaskoczyła ich miękkość kredek oraz możliwość rozcierania kredki paluszkiem.
Zajęcia były bardzo udane!
Dzieci z entuzjazmem wykonały piękne prace.
W dniu 9 września 2024 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego zaczęły realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Moc Kropek: Odkrywaj, Twórz, Inspiruj!”. Głównym celem projektu jest rozwijanie kreatywności, budowanie pewności siebie oraz promowanie współpracy i empatii.
Na samym początku dzieci zostały zapoznane z ideą Dnia Kropki poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego. Następnie odpowiadały na pytania nauczyciela. Przybliżono im kształt, jaki może mieć kropka oraz pokazano różne obrazki, które również mogą tworzyć połączenia wielu kropek. Potem dzieci wykonały zadanie plastyczne, polegające na stworzeniu swojego unikalnego dzieła sztuki z wykorzystaniem kolorowych i o różnych wielkościach kropek. Na koniec wszystkie dzieci doskonaląc umiejętności koncentracji uwagi i pamięci zagrały w „Kropkowe memo”. Co to był za dzień! Ciekawe, co nas czeka jutro?
Projekt pt.: ”Edukacja równych szans w szkołach Gminy Siennica” jest realizowany przez podmiot edukacyjny Mały Inżynier w partnerstwie z Gminą Siennica, województwo mazowieckie, w okresie VII.2024–VI.2026. Projekt skierowany jest do uczniów: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Edwarda Szymańskiego w Grzebowilku, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie.
Cel główny projektu: Od 01.07.2024 do 30.06.2026 w: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Edwarda Szymańskiego w Grzebowilku, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie poprawiony zostanie dostęp do dobrej jakości kształcenia ogólnego, poprzez:
2. Rozwijanie kompetencji, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań,
uczniów z zakresu przedmiotów ścisłych:
3. Realizację dodatkowych zajęć edukacyjno-wyrównawczych:
4. Wsparcie potencjału edukacyjnego szkół poprzez doposażenie bazy dydaktycznej
służące rozwojowi umiejętności uczniów.
Serdecznie zapraszamy!
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu: 667 120,85 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 333 560,43 zł
Uwaga, uwaga uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grzebowilku, Szkoły Podstawowej w Starogrodzie oraz Szkoły Podstawowej w Żakowie!
Mały Inżynier wspólnie z partnerami – Gminą Siennica i Publiczną Szkołą Podstawową im. Edwarda Szymańskiego w Grzebowilku, Publiczną Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie oraz Publiczną Szkołą Podstawową im. Zawiszy Czarnego w Żakowie zapraszają do udziału w projekcie „Edukacja równych szans w Gminie Siennica”.
Od kiedy? Od 01.07.2024 do 30.06.2026
Dla kogo? Dla 120 uczniów wyżej wymienionych szkół.
Co nas czeka?
Serdecznie zapraszamy! Pokażmy wspólnie, że nauka nie musi być nudna!
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu: 667 120,85 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 333 560,43 zł
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się dnia 2 września 2024 r.
- godz. 9.00 Msza Święta w Kościele parafialnym w Starogrodzie,
- godz. 10.00 uroczystość na terenie szkoły.
Dni adaptacyjne w przedszkolu
odbędą się w dniach
29 i 30.08.2024 r. (czwartek i piątek)
w godzinach 10:00 -12:00.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęliśmy powitaniem Pani Dyrektor Beaty Walas oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Tuż po przemówieniu Pani Dyrektor odbyło się przekazanie sztandaru wyróżniającym się w nauce i zachowaniu oraz szczególnie zaangażowanym w życie szkoły uczniom klasy siódmej.
Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć radnego Pana Dariusza Gajowniczka oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdalenę Ochmańską.
Powodem do radości i dumy było to, iż uczniowie i uczennice naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Siennica otrzymała Maja Krasna z klasy V. Świadectwa z wyróżnieniem trafiły do 12 uczniów naszej szkoły.
W trakcie uroczystości z łezką w oku pożegnaliśmy dwoje nauczycieli, którzy odchodzą z naszej szkoły: Panią Iwonę Jagiełło i Pana Cezarego Dąbrowskiego. Następnie uczniowie 8 klasy pożegnali się ze szkołą poprzez występ wokalno-muzyczny.
Za wspólny rok ciężkiej pracy dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć pod linkiem:
Dnia 18 czerwca 2024 roku dzieci z Oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi Paniami wyjechały na wycieczkę edukacyjną do ZOO w Warszawie. Wychowankowie mieli okazję obejrzeć mnóstwo gatunków dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznały się z warunkami bytowania zwierząt żyjących w ZOO.
W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Urszuli Kołodziejczyk za pomoc w zorganizowaniu wyżywienia dla naszych pociech. Nie było nikogo, komu nie smakowałyby pyszne drożdżowe bułeczki upieczone przez Panią Ulę. Jeszcze raz składamy podziękowania. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i bogatsze o wiele cennych informacji przyrodniczych i niezapomnianych wrażeń.
Fotorelacja z wycieczki jest dostępna pod linkiem:
Powered by aSc EduPage