• Ekocyrkularni

• Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w konkursie popularyzującym wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym „Ekocyrkularni”. W ramach konkursu odbyły się warsztaty, które poprowadzili uczniowie klasy 7. Przygotowali prezentację oraz quiz na temat gospodarki cyrkularnej.

Cała szkoła wzięła udział w eko - konkursie pt. „Eko - domek dla owada”.

Akcja odbyła się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

• Podsumowanie udziału w 30. Akcji Sprzątanie świata

• 15 września pełni energii i gotowi do działania dołączyliśmy do Akcji Sprzątanie świata. Dla nas to kolejna wspólna lekcja poszanowania środowiska. Zebraliśmy wiele odpadów i posegregowaliśmy je. Mamy nadzieję, że nasz trud zostanie doceniony i razem zmniejszymy negatywny wpływ na środowisko.

W tym roku czeka nas wyjątkowy finał Akcji Sprzątanie świata, ponieważ od pierwszego worka zebranego w czasie finału w 1994 roku mija dokładnie 30 lat! Z raportów z poprzednich Akcji wynika, że od początku w polskiej edycji Clean Up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. To oraz fakt, że odbywa się ona nieprzerwanie od 30 lat, czyni tę Akcję tak wyjątkową w skali świata.

Zdjęcia z przebiegu akcji można obejrzeć pod linkiem: https://pspstarogrod.edupage.org/?#photos:album:537

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Dnia 20 września obchodziliśmy bardzo ważne święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Okres przedszkolny to niezwykle intensywny moment rozwoju każdego dziecka. Przedszkole znakomicie wspiera kształtowanie potencjału intelektualnego, fizycznego jak również społecznego. Wszystko to mogły rozwijać i świętować dzieci z Oddziału Przedszkolnego podczas swojego święta.

Na samym początku Panie powiedziały dzieciom, iż dzisiejszy dzień będzie inny, niż na co dzień. Zapoznały ze specyfiką dzisiejszego święta obchodzonego przez wszystkie przedszkolaki. Następnie powstał okrzyk dla uczczenia dzisiejszego święta: „Dzień przedszkolaka, ważna sprawa czeka nas super zabawa”. Dzieci z chęcią nauczyły się nowej rymowanki. W dalszej kolejności siedząc wspólnie w kręgu na dywanie dzieci opowiadały: Co lubią?, Co im się podoba w przedszkolu? Z kim się najczęściej bawią i w co? Później przyszedł czas na trochę ruchu. Wspólny taniec do muzyki pt.: „A ram sam sam” okazał się strzałem w dziesiątkę. Zaś po tańcu dzieci zachwycone były zabawami z chustą animacyjną oraz balonami, które później ozdobiły. Przedszkolaki po tańcach i hulańcach przeszły do wykonania grupowej pracy plastycznej – Nasze serduszko. Po wspólnej pracy dzieci zagrały w grę memo z postaciami z bajek. Pod koniec szukały w Sali przedszkolnej ukrytego skarbu, dla każdego z przedszkolaków. Na sam koniec uwieczniły dzisiejszy dzień wspólną, pamiątkową fotografią oraz łapaniem baniek mydlanych na szkolnym placu zabaw.

Radość i śmiech naszych uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Do zobaczenia za rok!

• Nowinki z zeróweczki

• Nowinki wrześniowe z Oddziału Rocznego Przygotowania Przedszkolnego.

- grupa integrowała się poprzez wspólne malowanie plakatu Pani Jesieni, gry i zabawy stolikowe, zbiorowe czytanie na dywanie, zabawy literkami magnetycznymi oraz zajęcia z wykorzystaniem gumy sensorycznej;

- dzieci zapoznały się ze swoimi znaczkami;

- we wrześniu urodziny obchodził Pawełek, Staś i Florek. 100 - lat chłopcy!

-15 września był "Dniem Kropki", z tej okazji uczniowie wykonali pracę plastyczną.🙂🙃🙂

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Dziś obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci z Oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi Paniami świetnie się bawiły. Były wspólne zabawy ruchowe i logopedyczne, kropkowy jeż oraz sensoryczna kropka. Na koniec wszyscy obejrzeliśmy film edukacyjny o Międzynarodowym Dniu Kropki. Co to był za dzień... 😃😃😃🔴🟠🟡🟢🔵🟣🟤⚫⚪

• Konkurs multimedialny

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego

w Starogrodzie

o g ł a s z a

KONKURS MULTIMEDIALNY „REKLAMA MOJEJ SZKOŁY”
            DLA UCZNIÓW KLAS IV-VIII

CELE:

·         promowanie talentów młodzieży;

·         aktywizacja twórcza uczniów;

·         zachęcenie uczniów do konstruktywnego wykorzystania nowych urządzeń multimedialnych, do poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej;

·         rozbudzenie poczucia przynależności do danej społeczności szkolnej i dumy z tego powodu;

·         promocja szkoły.

1.      Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie.

2.      Uczestnicy konkursu z klas IV-VIII mają za zadanie przygotować krótki (maksymalnie dwie minuty) film będący reklamą Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie.

3.      Do konkursu należy przekazywać filmy wykonane indywidualnie lub zespołowo (max. zespoły 3-osobowe).

4.      Dozwolona jest dowolna technika wykonania filmu przy użyciu urządzenia multimedialnego, np. telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, kamery.

5.      Praca konkursowa (plik video) powinna nosić nazwę (imię i nazwisko ucznia oraz oznaczenie klasy autora). Do pliku należy dołączyć zgodę rodziców na przetwarzanie danych osobowych ucznia. ZGODA_NA_UDZIAL_W_KONKURSIE.docx

6.      Prace należy dostarczyć na płycie CD/pendrive do pani Renaty Wójcik-Zielińskiej lub wysłać na adres e-mailowy: renata.zielinska@op.pl (z dopiskiem ,,Reklama mojej szkoły”) do dnia 12 października 2023 roku.

7.      Jury dokona selekcji prac i wyłoni 3 zwycięzców.

8.      Nagrodzone filmy zostaną zaprezentowane na stronie internetowej/facebooku szkoły.

9.      Wszyscy laureaci zostaną nagrodzeni podczas apelu szkolnego.

Zachęcam do udziału w konkursie: Renata Wójcik-Zielińska

• OGŁOSZENIE

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie

zatrudni konserwatora od 4.09.2023 r.

CV proszę składać do 4.09.2023 r. do sekretariatu szkoły lub na e-mail pspstarogrod@poczta.fm

Zapraszamy do współpracy.