• Wycieczka klas 5 i 8

• 27 lutego b.r. uczniowie klas 5 i 8 wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce. Zgodnie z programem wyjazdu dzieci brały udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego w Hangarze 646 w Warszawie oraz w lekcji muzealnej w Muzeum Ziemi Mińskiej.

Wycieczka była bardzo aktywna, w trakcie zajęć wychowania fizycznego uczniowie ćwiczyli pod okiem instruktora, wykonywali wszystkie ćwiczenia z zapałem i energią. Przez rozpoczęciem zajęć zostali przeszkoleni z zakresu BHP w trakcie ćwiczeń na trampolinach. Po zajęciach ruchowych uczniowie wspólnie spożyli posiłek. Kolejnym etapem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Ziemi Mińskiej i lekcja muzealna. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali eksponaty, które pochodzą z naszego regionu oraz wysłuchali prelekcji na tematy związane z historią Mińska Mazowieckiego i okolic.

Podczas konkursu wiedzy, który został przeprowadzony przez prowadzącego wykład, uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością historii.  Maja Balcer z klasy 5 i Tomek Jagliński z klasy 8 zwyciężyli w tym konkursie i otrzymali nagrody książkowe.

Do szkoły wróciliśmy z wiedzą, wspomnieniami oraz nowymi publikacjami przekazanymi przez Muzeum Ziemi Mińskiej dla naszej szkolnej biblioteki.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w galerii po linkiem:

• Przedstawienie profilaktyczne pt. "Gang śmieciaków"

• 23 lutego uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu profilaktycznym pt: „GANG ŚMIECIAKÓW” w wykonaniu Teatru Grupa T z Torunia. Celem tego spektaklu było promowanie ekologicznej postawy oraz pokazanie jak należy dbać o środowisko.

Mamy nadzieję, że uczniowie wzięli sobie te rady do serca i będą je stosować w codziennym życiu. Ponadto było dużo zabawy i śmiechu, mogliśmy też podziwiać taniec naszego ucznia.

• Ważne!!!

• Drogi Rodzicu!

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży

w Mińsku Mazowieckim oferuje bezpłatną opiekę psychologiczną.

Jest to I stopień referencyjny nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

• Wyniki konkursu plastycznego

• Konkurs plastyczny "Portret Kornela Makuszyńskiego" rozstrzygnięty.

I miejsce - Kacper Jechalski kl. VIII

II miejsce - Emilia Stojak kl. VII

III miejsce - Mateusz Stojak kl. V

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody zostaną rozdane na najbliższym apelu szkolnym.

• Wyniki rekrutacji uczniów do udziału w projekcie Erasmus+

• Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do mobilności uczniowskiej

1. Filip O. klasa V - 95 pkt

2. Mateusz S. klasa V - 75 pkt