• Wycieczka do Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie

• 🚔🚔🚔 19 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej poznali pracę policjantów z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie. W czasie wycieczki do siedziby Policji zobaczyli sprzęt jaki jest używany w czasie patrolu oraz akcji ratowniczych policji na Wiśle. Teraz jeszcze bardziej doceniają jak trudna, odpowiedzialna i ważna jest to praca. Dziękujemy!🙂Szczególne podziękowania za organizację wycieczki dla Pani Magdaleny Kesner-Żukowskiej i Jacka Żukowskiego!❤

• Podziękowanie!

• Dyrektor oraz pracownicy szkoły serdecznie dziękują Rodzicom:

Przemysławowi Stojakowi, Bartłomiejowi Głuchowskiemu, Adamowi Łysiakowi,

Januszowi Czmochowi, Adamowi Zadrożnemu, Danielowi Sadowskiemu

za przygotowanie placu szkolnego pod montaż nowych, bezpiecznych zabawek.

• Wycieczka do "Doliny Bobrów"

• Dnia 14.06.2023 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoimi Paniami pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Dolina Bobrów” w Wólce Dłużewskiej.

Na samym początku wszyscy zostaliśmy miło powitani przez Panią Annę Michalik – właścicielkę, która była ubrana w strój ludowy regionu Kołbielskiego.  Następnie dzień zaczęliśmy od warsztatów edukacyjnych z Panem Mateuszem – pszczelarzem. Przedstawił on nam swoją pracę oraz zapoznał z wyglądem ula i pracą pszczół. Wyjaśnił, dlaczego miody są różnych kolorów i jak powstają. Mogliśmy skosztować również pysznego, ciepłego miodu prosto z ula. Później każde z dzieci zrobiło własną woskową świecę.

Kolejne zajęcia to warsztaty sportowe z Panią Izą. Dzieci zaczęły od rozgrzewki całego ciała. Podczas gier terenowych i zabaw ruchowych wychowankowie bawili się świetnie.

Warsztaty edukacyjne zakończyliśmy wyrobem chleba. Pani Ewa zapoznała przedszkolaków z ziarnami zbóż i różnymi rodzajami mąki. Potem wspólnie z dziećmi zagnietliśmy ciasto i upiekliśmy aromatyczny chlebek. Po obiedzie dzieci miały możliwość zabawy na placu zabaw.

Wycieczka wszystkim się bardzo podobała. Sądzimy, że jeszcze wielokrotnie skorzystamy z oferty Gospodarstwa Agroturystycznego „Dolina Bobrów”.

Zdjęcia z wycieczki są dostępne pod linkiem: https://pspstarogrod.edupage.org/#photos:album:513

• II TURNIEJ TANECZNY "Talent masz, to go pokaż "

• Dnia 13.06.2023 r. sześcioro dzieci z Oddziału Przedszkolnego: Iga Baran, Maja Muszyńska, Magdalena Żołądek, Antoni Kulka, Tomasz Sadowski i Franciszek Olsiński reprezentowało nasze Przedszkole na II Turnieju Tanecznym pt.: "Talent masz, to go pokaż" zorganizowanym przez Gminne Przedszkole w Siennicy.Zajęliśmy III miejce.🥉

Gratulujemy Rodzicom i Nauczycielom tak zdolnych dzieci 🤗

• Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

Dnia 22.06.2023r. godz. 10.45 – oddziały przedszkolne i klasy I-III.

Dnia 23.06.2023r. - klasy IV-VIII:

godz. 8.00 – Msza Święta w Kościele parafialnym;

godz. 9.00 – zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla klas IV-VIII, pożegnanie klasy VIII.

• Społeczność szkolna w Starogrodzie dziękuje

wszystkim Rodzicom aktywnie włączającym się

w przygotowanie i obsługę festynu.

Dziękujemy, że pozwalacie spełniać marzenia naszych dzieci.

Kwotę 12.000 zł., którą udało nam się zebrać podczas festynu

przeznaczamy na zakup zabawek na szkolny plac zabaw.

Dziękujemy!!!

• Festyn rodzinny 2023

•

Dnia 4 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się festyn rodzinny pt. „Szkoła i rodzina to najlepsza drużyna”. Uczniowie wszystkich oddziałów wraz z wychowawcami przygotowali występy artystyczne. Gościliśmy Candy, która zaśpiewała dla nas i naszych gości.

Dzieci mogły bawić się na dmuchańcu, trampolinie, zrobić sobie tatuaż, kolorowe warkoczyki oraz uczestniczyć w zabawie z proszkiem Holi. Nie zabrakło pyszności w postaci grilla, ciast w kawiarence, gofrów, żelków, waty cukrowej  i popcornu. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los był wygrany. Uczestnicy festynu chętnie dokonywali zakupu cegiełek, zwłaszcza że nagrodą główną w losowaniu, oprócz wielu innych atrakcyjnych rzeczy, był rower. Trafił on w ręce Ali – naszej uczennicy. Imprezę zabezpieczała nasza OSP Starogród.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za wsparcie  i zaangażowanie w pomoc na rzecz naszej szkoły. Wszystko to przyczyni się do podniesienia standardu naszej placówki.

Fotorelacja pod linkiem:

• Dzień Dziecka 2023

• Dziś, 1 czerwca w naszej szkole odbyły się uroczyste obchodny Dnia Dziecka. Role się odwróciły i tym razem nauczyciele i rodzice wystąpili dla uczniów. Wokalistów mogliśmy podziwiać w pierwszym odcinku pierwszej edycji konkursu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Wystąpili:

1.       Emilia Oklesińska jako Emilia Sanecka: Daj to głośniej „Mama ostrzegała”

2.       Paulina Oklesińska jako Denis „Matka Polka”

3.       Iwona Olsińska jako Roxie Węgiel „Miasto”

4.       Magdalena Ochmańska i Sylwia Korzeń jako Kulfon i Monika

5.       Magda Duszczyk jako Urszula „Konik na biegunach”

6.       Cezary Dąbrowski jako Krzysztof Krawczyk „My Cyganie”.

Jury w składzie reprezentantów klas IV-VIII jednogłośnie na zwycięzcę I odcinka I edycji konkursu „Twoja twarz brzmi znajomo" wybrało Cezarego Dąbrowskiego w utworze Krzysztofa Krawczyka „My Cyganie”. Gratulujemy!

Po występach uczniowie zajadali się lodami, watą cukrową i popcornem. To był  bardzo  udany  dzień.

Wszystkiego co najlepsze kochane dzieci.