• Koncert Grupy Muzycznej Limbos

• Dnia 17 listopada w naszej szkole odbył się koncert Grupy Muzycznej Limbos pt. Światowe tematy muzyczne.

O muzyce opowiadał Wiesław Madziółko.

W programie mieliśmy przyjemność wysłuchać:

• El Cumbanchiero - Ciepłe melodie a gorące rytmy,
            • Marsz Radeckiego,
            • Różowa pantera,
            • Taniec węgierski,
            • Herbatka we dwoje - odpoczywamy przy relaksującej muzyce,
            • Cha-cha Patrizia - gorąca muzyka z Kuby. 🎼🎵🎶🎙🎤🎷🎸🎹

Do zobaczenia za rok!

• Terapia ręki - jesienny pejzaż

• Usprawnianie manualne i kształtowanie kreatywności na zajęciach terapii ręki - jesienny pejzaż malowany farbami z wykorzystaniem darów jesieni. 🙌🍁🍂🎨🖌

• XII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA ÓSMOKLASISTÓW

• XII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

DLA ÓSMOKLASISTÓW

W tym roku szkolnym nasi ósmoklasiści postanowili przetestować swoje umiejętności ortograficzne przystępując do XII Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Miał on na celu zmotywowanie uczniów do kształtowania umiejętności pisania zgodnego z zasadami ortografii i interpunkcji, stworzenie okazji do zaprezentowania wiedzy i umiejętności, wyrabianie szacunku dla ojczystego języka, wskazywanie wartościowych pozycji literatury przeznaczonej dla młodych czytelników oraz zachęcenie dzieci do samodzielnej lektury.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

• I etap szkolny,

• II etap powiatowy.

W eliminacjach szkolnych i powiatowych uczniowie pisali dyktando opracowane

na podstawie Opowieści wigilijnej Karola Dickensa oraz test ze znajomości reguł ortograficznych.

13 listopada sześcioro ósmoklasistów przystąpiło do etapu szkolnego. Oto wyniki:

I miejsce ex aequo zajęli Zuzanna Laskus i Kacper Jechalski zdobywając po 77p/100

II miejsce Julia Kwiatkowska 75p/100

III miejsce Tomasz Jagliński 63p/100

Gratulujemy i życzymy powodzenia w ortograficznych zmaganiach. Niestety warunkiem zakwalifikowania się do powiatowego etapu konkursu było uzyskanie co najmniej 95pkt. Nikt z uczestników nie osiągnął takiego wyniku. Pozostaje zatem życzyć ósmoklasistom wytrwałej pracy w doskonaleniu ortograficznych umiejętności.

Konkurs poprowadziła Bożena Łobodowska-Żaczek

• Wyniki konkursu plastycznego

• Wyniki konkursu plastycznego "Dary Jesieni":

Przedszkole i klasy 0:

1. Szymon Kurdej

2. Natan Rosłaniec

3. Wojciech Zadrożny

Wyróżnienie:

Florian Przewodowski

Jakub Powałka

Klasy 1-3:

1. Kacper Kurdej

2. Jakub Pazur

3. Piotr Urbaniak

Wyróżnienie:

Szymon Korzeń

Gratulujemy!!!

• Wyniki konkursu

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II wyniki:

1 miejsce Maja Krasna z kl. 5

2 miejsce Mateusz Stojak z kl. 5

3 miejsce Kacper Jechalski z kl. 8.

Gratulujemy!!!

• Tydzień dobrych relacji

• Tydzień dobrych relacji w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie.

Poniedziałek, 13 listopada to dzień rozmowy na przerwie. 😊

Uczniowie losowali tematy rozmów oraz partnerów do dyskusji. 👄

• Projekt edukacyjny w klasie szóstej

• Uczniowie klasy szóstej rozpoczęli realizację projektu ,,Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?".

Dzięki projektowi uczniowie nauczą się lepiej rozumieć siebie oraz innych. Wzmocnią poczucie własnej wartości, a także uważność. Rozwiną umiejętność komunikacji oraz nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji.

• Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości

• 10 listopada 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie odbył się uroczysty Apel z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klas 5 i 7 przygotowali uroczystość, aby upamiętnić to Święto.

"Jeszcze Polska nie zginęła..."

• Arteterapia - kropelkowe kolorowanki, musująca dynia

• Uczestnicy zajęć arteterapii poznali nowe techniki plastyczne.

Wykonali kreatywne prace z wykorzystaniem farb:

- liście metodą kropelkowych kolorowanek;

- dynie z wykorzystaniem farb musujących.

Dzieci pracowały z zapałem i dużym zaangażowaniem, a do tego z uśmiechem na twarzy.

• Nowinki listopadowe z Oddziału Rocznego Przygotowania Przedszkolnego

• Nowinki listopadowe z Oddziału Rocznego Przygotowania Przedszkolnego:

- dzieci przygotowały sałatkę warzywną;

- wykonały obrazki stempelkami z ziemniaków oraz pracę plastyczną "Jesienne drzewko";

- w tym miesiącu urodziny obchodziła nasza uczennica Natalka;

- rozpoczeliśmy również przygodę z logopedią ,,nauka poprawnej wymowy poznanych głosek".

• Dziękujemy!

• Zakończyła się akcja zbiórki karmy dla psów i kotów.

Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

W najbliższym czasie przysmaki trafią do potrzebujących zwierząt.

• Ogólnopolski projekt edukacyjny "Cztery pory roku" - moduł I - zestaw dyniowy

• W dniu 30.10.2023 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego zrealizowały I moduł – zestaw dyniowy z Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Cztery Pory Roku”.

Dzieci zbadały, zobaczyły, poczuły dotknęły i posmakowały dynię. Później wysłuchały pogadanki dotyczącej cyklu rozwojowego dyni i dowiedziały się, że dynia rośnie z nasionka, a do tego jest zarówno owocem jak i warzywem. Kolejno każde dziecko miało do wykonania zadanie matematyczne z nasionkami, które polegało na przeliczeniu elementów. Potem trochę ruchu ożywiło grupę – bawiliśmy się w zabawę „Rosnąca dynia”. Następnie wspólnie na dywanie graliśmy w „Dyniowe memo”. Czekały nas jeszcze prace plastyczne. Maluszki wykleiły dynię plasteliną, zaś starszaki zrobiły dynię 3 D. Zajęło im to trochę czasu, ale zainteresowanie było ogromne. Dzień zakończyliśmy wydrążeniem ogromnej dyni zwyczajnej, którą dostarczyła nam Pani Urszula Kołodziejczyk. W tym miejscu pragniemy jej serdecznie podziękować.

Zadowolone dzieci z uśmiechem na twarzy udały się do domu, aby pokazać swoje arcydzieła. Wszystkim Rodzicom za pomoc w realizacji projektu serdecznie DZIĘKUJEMY.

Więcej zdjęć z realizacji projektu można obejrzeć pod linkiem: