• Splątani ze światem w Starogrodzie

• Uczniowie kl. 7 splątali się z okoliczną przyrodą.

''Dlaczego stawia się pomniki wszelkim możliwym ludziom? Dlaczego nie postawi się raz pomnika księżycowi albo kwitnącej śliwie?'' Erich Maria Remarque.

Uczniowie klasy 7 mieli możliwość podziwiać piękno i czystość starogrodzkiej przyrody. Starogród to urocza wieś, która leży pomiędzy doliną Świdru, a Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym, w bardzo malowniczej okolicy.

Nie raz służyła malarzom i poetom jako wena dla ich inspiracji twórczych, co ma odzwierciedlenie w niedaleko położonej placówce Akademii Sztuk Pięknych.

• Korneliada 2023

• Wyniki Szkolnego Konkursu Korneliada 2023 - konkurs wiedzy o patronie szkoły

Kornelu Makuszyńskim oraz konkurencje sportowe:

W kategorii klas I-III:

1 miejsce - kl. III

2 miejsce - kl. II

3 miejsce - kl. I

W kategorii klas IV-VIII:

1 miejsce - kl. VIII

2 miejsce - kl. IV

3 miejsce - kl. V

4 miejsce - kl. VII

5 miejsce - kl. VI

Gratulujemy!

Więcej zdjęć z uroczystości można obejrzeć pod linkiem:

• Korneliada 2023

• Szkolny Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego - Korneliada 2023:

1 miejsce Maria Szubert z klasy 3

2 miejsce Maja Krucińska z klasy 8

3 miejsce Aleksander Łysiak z klasy 3.

Gratulujemy!!!

• „Dzień Ziemi – Splątani ze Światem”

• Obchody Dnia Ziemi z Centrum Edukacji Obywatelskiej pod hasłem:

„Dzień Ziemi – Splątani ze Światem”

W tym roku obchody Dnia Ziemi przybrały nieco inną formę niż wyjście poza budynek szkolny i zbieranie odpadów. Obok działań na rzecz przyrody, celem naszym było umocnienie kontaktu z naturą, poczucie, że jesteśmy jej częścią i mamy na nią wielki wpływ. W ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej uczestniczyliśmy w webinarium dotyczącym lokalnego  działania na rzecz środowiska i relacji człowieka z naturą, a także wyszliśmy w teren, gdzie czekało na nas zadanie specjalne.

• Dziękujemy serdecznie księgarni internetowej  motyleksiazkowe.pl za nadesłane książki dla dzieci w języku ukraińskim i angielskim oraz Pani Lucynie Adamiec za zakup słowników ortograficznych do naszej biblioteki. Sądzimy, że bardzo przydadzą się naszym uczniom we wzbogacaniu języka.

• Arteterapia - zabawy z plasteliną

• Arteterapia - zabawy z plasteliną.👐🤲👭🧑‍🤝‍🧑

Dobroczynne skutki zabawy z plasteliną:

- zaprzęgają do pracy obie półkule,

- doskonalą precyzję, cierpliwość, koncentrację, wyobraźnię, kreatywność,

- jest jedną z czołowych aktywności rozwijających motorykę małą,

- wspiera naukę pisania, rysowania, a także mówienia.

• Giełda Szkół Ponadpodstawowych

• Klasa 8 wybrała się na Giełdę Szkół Ponadpodstawowych do ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim oraz na dzień otwarty do Zespołu Szkół Turystyczno-Gastronomicznych i do ZSZ  nr 2.

• #Sprzątamy dla Polski

• Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji #Sprzątamy dla Polski,

która odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia.

Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski”.

Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy,

ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

• 22 kwietnia 2023r. - Dzień Ziemi

• Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza, i bezpieczniejsza dla wszystkich.
            Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska.

Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. Nasza szkoła włącza się do dbania o Matkę Ziemię poprzez sprzątanie swojego najbliższego otoczenia.

Zachęcamy do udziału w akcji!

• Wielkanoc 2023

• Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy składamy najlepsze życzenia,

smacznego jajka, mokrego dyngusa i pięknej, słonecznej pogody.

Niech te Święta będą radosne, spokojne, spędzone w rodzinnym gronie.

Alleluja!!!

• Misterium Wielkanocne w naszej szkole

• Dnia 4 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Wielkanocny przygotowany przez uczniów klasy 4. Dzieci wprowadziły nas w nastrój świąteczny poprzez zaprezentowanie montażu słowno-muzycznego pt. ,,Zmartwychwstał Pan! Alleluja!’’. Uczniowie wykonali pieśni religijne pt. „Przychodzisz Panie mimo drzwi  zamkniętych”, ,,Ten, którego pocałuję w twarz”, „Tam na Krzyżu”, „Ta krew”, „Rysuję krzyż”, „Zmartwychwstał Pan”. Klaudia Gałązka przedstawiła swoją interpretację pieśni „ Hymn o krzyżu”. Zebrani obejrzeli także prezentację multimedialną przedstawiającą Drogę Krzyżową Chrystusa.

W uroczystości szkolnej uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Siennica Pan Stanisław Duszczyk, Sekretarz Gminy Siennica Pani Ksenia Wąsowska, Radna Pani Teresa Łojszczyk, Sołtys Starogrodu Bogusława Kulka oraz Pani Helena Grabowska.

Nie zabrakło życzeń świątecznych złożonych przez Dyrektora szkoły Panią Beatę Walas.

Fotorelacja z apelu jest dostępna pod linkiem:

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

• Dnia 2 kwietnia przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W ramach jego obchodów setki miejsc w Polsce wraz z naszą szkołą rozświetliło się na niebiesko. Dnia 3 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia mająca na celu przybliżenie problemów z jakimi na co dzień borykają się osoby z autyzmem. Tego dnia wszyscy na znak solidarności z osobami autystycznymi ubraliśmy się na niebiesko. Ponadto, aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat tych osób odbyła się projekcja filmu o autyzmie.

Następnie wszyscy uczniowie przypięli do ściany symboliczne niebieskie serca opatrzone sentencjami, które były wyrazem solidaryzowania się z osobami ze spektrum autyzmu.