• Ogłoszenie o naborze na rok szkolny 2023/2024

• Ogłoszenie o naborze

na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie

ogłasza nabór na wolne miejsca do Oddziału przedszkolnego,

Oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego oraz Klasy pierwszej

na rok szkolny 2023/2024.

Nabór dzieci na wolne miejsca w:

• Oddziale przedszkolnym i Oddziale rocznego przygotowania przedszkolnego odbywa się w dniach od 16 lutego do 8 marca 2023r.
            • Pierwszej klasie odbywać się będzie w dniach od 20 lutego do 10 marca 2023r.

Rodzice/ opiekunowie kandydatów mogą pobrać wniosek osobiście z naszej placówki lub z załączników zamieszczonych na stronie internetowej szkoły.

Ważne terminy Oddział przedszkolny i Oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego:

• Składanie wniosków przez rodziców  do Oddziału przedszkolnego i Oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego: 16 luty - 8 marca 2023r.
            • Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz  przyjętych  i nieprzyjętych: 14 marca 2023r.

Ważne terminy Pierwsza klasa:

• Składanie wniosków przez rodziców do Pierwszej klasy: 20 luty - 10 marca 2023r.
            • Publikacja listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych: 20 marca 2023r.

Dokumenty do pobrania:

1. KONTYNUACJA-PP(1).doc
            2. Wniosek-do-Oddzialu-przedszkolnego(1).doc
            3. Wniosek-do-klasy-I(1).doc
            4. Wniosek-do-klasy_2023-2024(1).doc​​​​​​​

• Przedstawienie profilaktyczne

• Dnia 28 lutego zawitali do nas aktorzy z Torunia z przedstawieniem profilaktycznym na temat stosowania zasad higieny. 🦷🪥🧼🧽🛁🚿😊
            Dziękujemy 🤗

• Arteterapia

• Dziś na zajęciach arteterapii dzieci tworzyły łańcuszkowe węże,

doskonaliły umiejętność wycinania nożyczkami i precyzję rączek.

A przy tym świetnie się bawiły.

• Przekaż 1,5% podatku

• Przekaż 1,5% podatku na naszą szkołę.

Wystarczy w zeznaniu rocznym wpisać:

Cel: PSP W STAROGRODZIE 3923

KRS: 0000270261.❤

• Przedstawienie pt. "Opowieść o Argentynie"

• Dnia 7 lutego, w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. "Opowieść o Argentynie".

Dzieci miały możliwość zapoznać się kulturą, położeniem geograficznym oraz tradycjami tego pięknego kraju.

Dziękujemy!!!

• Romantycznie w Siennicy

7 lutego uczniowie klas VII i VIII mieli okazję obejrzenia niezwykłego spektaklu pt. „Romantyczność”. Na scenie Gminnej Biblioteki w Siennicy obejrzeliśmy interpretację ballad Adama Mickiewicza. Przedstawienie amatorskiej grupy ''Do trzech razy sztuka” z Mińska Mazowieckiego, łączyło w sobie kilka utworów: „Romantyczność”, „Świteziankę” oraz „To lubię”. Całość utrzymana była w romantycznym klimacie epoki. Aktorzy w pięknych strojach prezentowali teksty utworów A. Mickiewicza, natomiast atmosferę trwogi i tajemniczości stworzyli pozostali aktorzy wcielający się w drzewa. Byli oni niezwykłymi uczestnikami wydarzeń. Ruchem i dźwiękiem oddawali nastrój wydarzeń rozgrywających się na scenie. Postacie fantastyczne, takie jak Świtezianka czy Upiór wywoływały niepokój postawą i ciekawą charakteryzacją. Poważny charakter spektaklu tworzyła również muzyka i towarzyszące jej dźwięki saksofonu. Wszyscy byliśmy zachwyceni spektaklem i żałowaliśmy, że trwał zaledwie 40 min. Ten wyjazd zainspirował nas do podobnych działań i pokazał, że lektury szkolne wcale nie muszą być nudne. Wyjazd zorganizowały panie M. Kęsik, I. Jagiełło i B. Łobodowska-Żaczek.

• Koncert ,,Z muzyką przez lata”

• Dnia 29 stycznia 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej, im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie odbył się koncert ,,Z muzyką przez lata”. Występujący artyści zabrali swoich widzów w podróż muzyczną, pełną energii, radości oraz muzycznych wspomnień. W szkole rozbrzmiewały największe przeboje ostatnich dekad. Repertuar oraz aranżacje pozwoliły przenieść się gościom do zaczarowanej krainy muzyki oraz zabawy.

Koncert otworzyła Pani Dyrektor Beata Walas, witając przybyłych gości, dziękując organizatorom oraz sponsorom. Głównym organizatorem koncertu była Pani Iwona Olsińska. Pani Dyrektor podziękowała również Pani Magdalenie Duszczyk za pozyskanie karnetów, voucherów oraz bonów upominkowych.

Prowadzącymi koncert byli uczniowie klasy piątej: Roksana Czmoch oraz Szymon Sroka, którzy genialnie sprawdzili się w tej roli. Jako pierwszy na deskach starogrodzkiej sceny wystąpił zespół ,,Karmin” – grupa młodych, prężnie rozwijających się artystów. Następnie niedzielne popołudnie uświetniały niezapomniane popisy uczniów. W programie był m.in. taniec ,,Polka”, szalony ,,Twist”, niezmiennie cieszący się popularnością utwór ,,Ymca”, wielki polski przebój ,,Kolorowe Jarmarki”, a także porywająca egzotycznymi rytmami ,,Lambada” oraz wiele innych. Wszyscy uczniowie zadziwiali nie tylko przepięknie przygotowaną choreografią sceniczną, ale również starannie dobranymi strojami. Pracujący w szkole nauczyciele również zaprezentowali artystyczne umiejętności. Pan Karol Piątkowski wystąpił z Panem Radosławem Laskowskim w duecie saksofonowo – gitarowym, prezentując utwór ,,Lily was here”. Panie: Iwona Olsińska, Monika Krasna, Magdalena Duszczyk oraz Beata Walas rozbawiły widzów humorystycznym występem, kostiumami oraz śpiewem. Koncert zakończył występ gwiazdy discopolo ,,Candy”.

Na koniec Pani Dyrektor zaprosiła gości do poczęstunku w przygotowanej kawiarence, pełnej domowych ciast, aromatycznej kawy i herbaty. Koncert był doskonałą okazją do spędzenia wspólnie czasu przez lokalną społeczność, nauczycieli, rodziców, dzieci oraz zaproszonych gości.

Fotorelacja z koncertu jest dostępna pod linkiem: https://pspstarogrod.edupage.org/photos/?photo=album#photos:album:422