• VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie

• 17 września wybraliśmy się na wycieczkę do Niepokalanowa na VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, następnie zjedliśmy ciepły posiłek i oddaliśmy się korzystaniu z licznych atrakcji. Jak zwykle w Niepokalanowie nie było mowy o nudzie – skakaliśmy na dmuchańcach, robiliśmy własne różańce, porcelanowe figurki, rycerskie tarcze, mierzyliśmy się w rycerskich aktywnościach. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji zapewnionych przez Organizatorów i Wolontariuszy, o duchowych dobrach nawet nie wspominając. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom, którzy pojechali z nami: p. Monice, p. Magdzie, p. Ani, p. Iwonce, p. Kasi, p. Basi, p. Karolinie za opiekę, towarzystwo i pomoc.

Fotorelacja z wycieczki jest dostępna w Galerii pod linkiem:

• Konkurs informatyczny pt. „Mówimy STOP cyberprzemocy”

Obraz znaleziony dla: stop cyberprzemocy

Cel konkursu: Wdrażanie młodych internautów do bezpiecznego poruszania się w internecie.

Konkurs jest organizowany w naszej szkole przez p. Renatę Wójcik-Zielińską.

Uczestnicy: Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII naszej szkoły.

Treść pracy: Uczestnicy konkursu tworzą plakat profilaktyczny pod hasłem: „Mówimy STOP cyberprzemocy”. Treść każdej pracy konkursowej powinna nawiązywać do zasad bezpiecznego korzystania z internetu lub właściwych sposobów reagowania na cyberprzemoc.

Warunki uczestnictwa:

• W konkursie można brać udział indywidualnie lub całą klasą;
            • Format pracy minimum A4;
            • Technika pracy dowolna.

Kryteria oceny prac:

• zgodność z tematem
            • estetyka wykonania
            • pomysłowość

Każda praca musi zawierać:

- imię i nazwisko autora pracy,

- wiek autora pracy,

- klasę, do której uczęszcza.

Termin składania prac: do 15 listopada 2022r. do p. Renaty Wójcik-Zielińskiej

Rozstrzygnięcie konkursu:

• prace będą wystawione na korytarzu, zostaną własnością szkoły;
            • ogłoszenie wyników odbędzie się 18 listopada 2022r.

Zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w konkursie!!!

• Projekt ,,Mówimy  STOP cyberprzemocy”

Celem projektu jest:

Cele główne:

• Zapoznanie uczniów ze zjawiskiem cyberprzemocy  oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu.
            • Zapoznanie uczniów z zagrożeniami związanymi z internetem oraz konsekwencjami stosowania cyberprzemocy, zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców.
            • Kształtowanie postaw świadomego, odpowiedzialnego, kulturalnego, bezpiecznego  korzystania z zasobów internetowych.
            • Zapoznanie się ze sposobami zapobiegania cyberprzemocy oraz  radzenia sobie z nią i poznają  możliwości  pomocy.
            • Zapoznanie uczniów z korzyściami stosowania alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
            • Poznanie przez uczniów swojego poziomu ryzyka uzależnienia od internetu.
            • Kształtowanie  oraz  promowanie  postaw empatycznych wśród uczniów.

Cele szczegółowe:

Uczestnicy i uczestniczki:

– wiedzą, czym jest cyberprzemoc;

– wiedzą, jakie  formy może przyjmować cyberprzemoc;

– znają skutki tego zjawiska;

– potrafią zareagować, zaoferować pomoc osobie podlegającej cyberprzemocy;

– wiedzą, jakie emocje może rodzić cyberprzemoc u jej ofiar, jakie może nieść dla nich konsekwencje;

– wiedzą, jakie są możliwe konsekwencje przemocy w sieci dla sprawców tego typu działań;

– wiedzą, jak powinni reagować obserwatorzy/świadkowie cyberprzemocy;

– wiedzą, jak zachowywać się, by zmniejszyć ryzyko bycia ofiarą cyberprzemocy;

– wiedzą, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia;

– wiedzą, do jakich instytucji zwrócić się po pomoc;

– wiedzą po jakich stronach WWW może bezpiecznie surfować, uruchamiać bezpieczne strony;

– wymieniają zasady netykiety i stosuje je w praktyce;

– znają zasady bezpiecznego poruszania się w internecie oraz używania telefonu komórkowego.

W ramach podsumowania projektu odbędzie się

konkurs informatyczny pt. „Mówimy STOP cyberprzemocy”.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Nowy rok szkolny 2022/2023 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie powitali uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Uroczystość na terenie szkoły poprzedziła Msza Święta w Kościele parafialnym. Zebranych powitała Pani Dyrektor Beata Walas, która przedstawiła nowych pedagogów oraz kalendarz roku szkolnego. Pani Dyrektor życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy. Rok szkolny 2022/2023 w naszej szkole rozpoczęło 136 uczniów.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

Fotorelacja z uroczystości jest dostępna w Galerii pod linkiem: