• Bal maskowy w klasie ,,O"

• Bal maskowy w klasie ,,O".

Dzieci przygotowały maski karnawałowe. Były również tańce i konkursy.

Kubuś S. został królem dobrej zabawy, a Mateuszek Z. wygrał konkurs na najładniejsze krzesełko karnawałowe.

• Przedstawienie profilaktyczne pt. Bezpieczne ferie

• Uczniowie i uczennice klasy 8 samodzielnie opracowali scenariusz przedstawienia profilaktycznego pt. Bezpieczne ferie. Zadbali o dekorację i oprawę muzyczną.
            Przedstawienie odbyło się pod patronatem Pani Magdaleny Kesner-Żukowskiej.😊

• Zbiórka karmy dla zwierząt

• W dniach od 3 stycznia do 20 stycznia 2023 z inicjatywy Klaudii i Oliwii Rombel pod patronatem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie prowadzona była zbiórka karmy dla AZYLU ,,POGOTOWIE DLA ZWIERZĄT", która ma siedzibę w Kuflewie.

Po zakończonej zbiórce dziewczyny wraz z tatą odwiozły karmy do schroniska dla zwierząt. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję, szczególne podziękowania kierujemy do Firmy WALDIWENT, która przekazała dużą ilość karmy dla zwierząt.

• Bardzo dziękujemy Paniom: Marzenie Zawadce, Magdalenie Duszczyk, Iwonie Luty, Wiesławie Myszurze, Kindze Grzeszczak, Lucynie Adamiec oraz Panu Emilowi Szymańskiemu i Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu ZNAK za przekazane w darze książki. Nasza biblioteka jest już w pełni wyposażona.

Dzięki życzliwości i ofiarności wszystkich darczyńców wypożyczalnia wzbogaciła swój księgozbiór o wiele cennych pozycji, dając naszym użytkownikom większą możliwość wyboru odpowiedniej literatury. Bardzo sobie cenimy ten odruch serca. Przekazane lektury, woluminy, książki dziecięce oraz młodzieżowe zostaną zagospodarowane zgodnie z potrzebami biblioteki i na pewno ucieszą czytelników.

• Dzień Babci i Dziadka

• Dnia 19.01.2023 roku w naszej szkole odbyła się wspaniała impreza z okazji święta Babci i Dziadka.

Dziadkowie to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego z okazji zbliżającego się Ich święta dzieci z Oddziału Przedszkolnego, Rocznego przygotowania szkolnego oraz klasy I, wspólnie ze swoimi Paniami przygotowały dla Nich przedstawienie.

Na początku wszystkich przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor oraz złożyła piękne życzenia. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Na zakończenie występu dzieci wręczyły upominki swoim Babciom i Dziadkom. Goście nagrodzili maluchy wielkimi brawami. Wszyscy z zadowoleniem i dumą patrzyli na swoje wnuczęta.

Następnie Dziadkowie zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor na słodki poczęstunek. Dzieci zaś mogły w tym czasie przygotować się do  Zabawy Karnawałowej, którą poprowadzili Panie Magdalena Duszczyk i Monika Krasna oraz Pan Karol Piątkowski. Nauczyciele urozmaicali zabawę ciekawymi układami tanecznymi przy muzyce.  Dzieci, Dziadkowie oraz Rodzice bawili się wspaniale, widać było na ich twarzach wiele radości i pozytywnego humoru.

Podczas Zabawy Karnawałowej został rozstrzygnięty konkurs pt.: „Bombowy strój karnawałowy!”. Pani Justyna Mućko oraz Pani Magdalena Kesner-Żukowska miały nie łatwe zadanie, żeby wybrać Króla i Królową Balu, spośród tylu pięknych kreacji. Królową balu została Antonina Goźlińska, a królem Antoni Czmoch. Wręczono również wyróżnienie dla Mai Muszyńskiej.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i Dziadkowie byli zachwyceni.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu Ich święta.

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w Galerii:

• Zapraszamy na bal

• Serdecznie zapraszamy na Bal walentynkowy, który odbędzie się 11 lutego 2023 r. o godz. 20.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie 💃🕴❤🧡💛❣

• Spotkanie z Mikołajem

• Dzień 22 grudnia 2022r. to szczególny czas dla naszych najmłodszych podopiecznych z Oddziałów przedszkolnych. Tego dnia po raz kolejny odwiedził Nas długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj.

Jak co roku przybył do nas z workiem pełnym prezentów – wspaniałych zabawek sponsorowanych przez firmę Lidl. Wraz z całą społecznością szkolną pragniemy po raz kolejny podziękować naszym darczyńcom, którzy swoim dobrym sercem i zaangażowaniem materialnym sprawili ogromną radość naszym dzieciom.

Dzięki Państwa podarunkom wychowankowie naszej szkoły będą mieli wspaniałe święta Bożego Narodzenia. Wyrażając swą wdzięczność za dobrą wolę, życzymy naszym Dobroczyńcom powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń oraz sukcesów zawodowych.

Zdjęcia ze spotkania z Mikołajem można obejrzeć pod linkiem: https://pspstarogrod.edupage.org/photos/?photo=album#photos:album:406