Kropka inspiracją
- 16.09.2024 14:38
- Dnia 12.09.2024 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego rozwijały umiejętności językowe i kreatywnego myślenia poprzez literackie i językowe aktywności inspirowane kropkami. Na samym początku nauczyciel zaprezentował dzieciom dwie książki, były to: "Pola mówi: Lubię kropki" - Ireny Marienborg oraz "Domki" - Hectora Dexeta. Następnie po przeczytaniu jednej z nich zadawał różne pytania i przedstawiał kolorowe obrazki związane z przeczytanym tekstem. Na koniec wszyscy zrobili zindywidualizowaną pracę plastyczną związaną z kropkami.
- więcej
Zadanie trzecie - Kropki w Naukach Przyrodniczych i Technice
- 16.09.2024 17:49
- Dnia 11.09.2024 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego zrealizowały zadanie 3 - Kropki w Naukach Przyrodniczych i Technice. Na samym początku nauczyciel za pomocą eksperymentu pokazał dzieciom na czym polega chromatografia. Później zadaniem dzieci było dopasować kropkę w danym kolorze na skrzydełka motyla. Następnie wszyscy bawiliśmy się w małe roboty, które chodziły po całej sali. Kolejno nauczyciel wytłumaczył, iż w pewnym zadaniu mały robocik zgubił swoją drogę do domku. Zadaniem dzieci było pomóc mu odnaleźć trasę poprzez łączenie liniami kropek. Każde dziecko bardzo cieszyło się, iż mogło pomóc swojemu robocikowi w odnalezieniu "ścieżki" do domu.
- więcej
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - dzień matematycznych wyzwań
- 16.09.2024 17:50
- Dnia 10 września 2024 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego miały dzień matematycznych wyzwań. Na samym początku nauczyciel przypomniał dzieciom, iż kropki są w kształcie koła. Następnie każde z nich miało za zadanie policzyć kropki wyrzucone na kostce, oraz odliczyć ich ilość. Później przygotowując się do kolejnego zadania poznały kształt kwadratu. Grając w grę „Kropki i kwadraty” świetnie się bawiły, choć nie łatwo było odnaleźć wśród tylu kropek kwadracik.
- więcej
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Moc kropek: Odkrywaj, Twórz, Inspiruj!"
- 16.09.2024 17:50
- W dniu 9 września 2024 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego zaczęły realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Moc Kropek: Odkrywaj, Twórz, Inspiruj!”. Głównym celem projektu jest rozwijanie kreatywności, budowanie pewności siebie oraz promowanie współpracy i empatii.Na samym początku dzieci zostały zapoznane z ideą Dnia Kropki poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego. Następnie odpowiadały na pytania nauczyciela. Przybliżono im kształt, jaki może mieć kropka oraz pokazano różne obrazki, które również mogą tworzyć połączenia wielu kropek. Potem dzieci wykonały zadanie plastyczne, polegające na stworzeniu swojego unikalnego dzieła sztuki z wykorzystaniem kolorowych i o różnych wielkościach kropek. Na koniec wszystkie dzieci doskonaląc umiejętności koncentracji uwagi i pamięci zagrały w „Kropkowe memo”. Co to był za dzień! Ciekawe, co nas czeka jutro?
- więcej
Projekt medialny pt. Ruch rozwija mięśnie i mózg
- 27.05.2024 13:07
- W ramach programu „Trzymaj Formę!” uczniowie klasy ósmej przeprowadzili projekt medialny pt. „Ruch rozwija mięśnie i mózg”. Składał się on z prezentacji oraz gier i zabaw multimedialnych mających na celu przetrenowanie pamięci.
„Trzymaj Formę!” to program edukacyjny o zbilansowanym odżywianiu i aktywności fizycznej. Jego głównym celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.
Działania podejmowane podczas realizacji tego projektu miały za zadanie zwiększyć świadomość uczestników jak ważna jest aktywność fizyczna dla rozwoju mózgu.
Celami szczegółowymi były:
- pogłębienie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu,- uświadomienie jak wielki wpływ ma aktywność fizyczna na rozwój mózgu – rozumiany jako jego neuroplastyczność,- kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym stosunkiem do lekcji wychowania fizycznego.Realizacja programu oparta była na metodzie projektu, który dla młodych ludzi stanowi ciekawe wyzwanie i szanse współpracy z innymi. Udział w programie pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę. Pozwala wspólnie osiągnąć założony cel, wpływa na proces zdobywanie nowej wiedzy oraz doświadczenia, a także pozwala wykształcić umiejętność radzenia sobie z zagadnieniem problemowym. - więcej