• Zajęcia specjalistyczne

• Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana uczniowi w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie polega na rozpoznaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia oraz rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych ucznia i czynników środowiskowych wpływających na jego funkcjonowanie w szkole. Celem tych działań jest wspieranie potencjału rozwojowego ucznia i stwarzanie warunków do jego aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz w środowisku społecznym.

Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej i rewalidacyjnej w szkole jest dobrowolne i nieodpłatne.

Zajęciami specjalistycznymi w naszej szkole objęci są uczniowie posiadający:

• orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
          • orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych,
          • opinię o dostosowaniu wymagań do indywidualnych możliwości psychofizycznych ucznia,
          • opinię o specyficznych trudnościach w uczeniu się,
          • opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju,
          • ze wskazań wychowawcy.

Szkoła posiada bogatą ofertę zajęć specjalistycznych w ramach udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej i rewalidacyjnej.

W naszej szkole pomoc psychologiczno-pedagogiczna i rewalidacyjna jest udzielana uczniom w następujących formach:

1. zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze,
          2. zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
          3. zajęcia logopedyczne,
          4. zajęcia rewalidacyjne:
          • terapia logopedyczna oraz neurologopedyczna,
          • Trening Umiejętności Społecznych,
          • terapia ręki,
          • terapia Integracji Sensorycznej,
          • rehabilitacja ruchowa,
          • arteterapia,
          1. zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze,
          2. Wczesne Wspomaganie Rozwoju,
          3. zajęcia z psychologiem szkolnym,
          4. zajęcia z pedagogiem specjalnym,
          5. doradztwo zawodowe.

Ponadto organizujemy warsztaty tematyczne, uczestniczymy w projektach zewnętrznych, samodzielnie tworzymy projekty edukacyjne zgodnie z potrzebami uczniów i szkoły.